Ogrodzenie akustyczne w ogrodzeniu akustycznym – Jak trzymać głośno z daleka

instrukcja-montazu-paneli-ogrodzeniowych
ogrodzenia-pcv

Zakup i instalacja ogrodzenia akustycznego to świetny sposób na utrzymanie hałasu na minimalnym poziomie. Chroni również uszy osób, które mogą mieć problemy ze słuchem, takie jak utrata słuchu, głuchota i problemy z sercem. Możesz wybrać rodzaj ogrodzenia akustycznego, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom, jak na przykład opatentowana zewnętrzna bariera akustyczna Acoustifence. Jest ona łatwa w montażu i bardzo skuteczna.

Zanieczyszczenie hałasem może powodować utratę słuchu, głuchotę, nadciśnienie i problemy z sercem

Niezależnie od tego, czy mieszkasz na wsi, czy w mieście, zanieczyszczenie hałasem może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Badania wykazały, że hałas może uszkodzić Twój słuch i zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, problemów ze snem i stresu. Dobra wiadomość jest taka, że możesz chronić swoje zdrowie wprowadzając kilka prostych zmian.

Jednym z najczęstszych rodzajów zanieczyszczenia hałasem jest hałas z placów budowy. Te miejsca są szczególnie niebezpieczne, ponieważ używają ciężkich maszyn i często tworzą ciągły hałas. Ponadto wiele osób, które mieszkają w pobliżu torów kolejowych i samolotów, musi radzić sobie z hałasem pochodzącym z tych pojazdów.

Innym rodzajem hałasu jest hałas środowiskowy. Ten rodzaj hałasu ma niższy poziom niż hałas przemysłowy, ale może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Może zakłócać słuch i prowadzić do zwiększonego ryzyka chorób układu krążenia, cukrzycy i zaburzeń snu.

Badanie z czasopisma The Lancet wykazało, że istnieje silny związek między hałasem w środowisku a nadciśnieniem. Związek ten stwierdzono również w badaniu dotyczącym hałasu lotniczego.

Zanieczyszczenie hałasem może być również szkodliwe dla zwierząt. Zwierzęta używają dźwięku do nawigacji, znajdowania pożywienia i unikania drapieżników. Jednak hałas może również zakłócać ich zdolność do wykonywania zadań.

W niektórych przypadkach zwierzęta używają dźwięków, aby przyciągnąć partnera, a kiedy ich uszy są uszkodzone, mają mniejsze szanse na sukces. Dzieci mieszkające w głośnych dzielnicach mogą mieć problemy z uwagą, pamięcią i stresem.

Zawodowa utrata słuchu spowodowana hałasem (NIHL) jest chorobą zawodową o znaczeniu międzynarodowym. Dotyka ona ponad dziesięć procent pracowników w krajach rozwiniętych. W 2005 r. globalne obciążenie chorobami związanymi z NIHL oszacowano na 4,1 mln DALY.

Najbardziej znanym skutkiem zdrowotnym hałasu w miejscu pracy jest uszkodzenie słuchu. Wynika to ze sposobu, w jaki energia dźwiękowa wpływa na ucho wewnętrzne. Ponadto istnieje szereg innych skutków zdrowotnych związanych z narażeniem na hałas w miejscu pracy.

Według American Speech-Language-Hearing Association, 30 milionów Amerykanów jest narażonych na niebezpieczne poziomy hałasu. W Nowym Jorku jedna na sześć dorosłych osób zgłasza ubytek słuchu.

Umieść swoją barierę dźwiękową jak najbliżej źródła hałasu

Umieszczenie bariery dźwiękowej obok hałasugo sąsiada może być zdradliwym biznesem. Na szczęście istnieje kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą uszczęśliwić sąsiadów i utrzymać ucho przy ziemi. Na początek spróbuj znaleźć dobre miejsce do zbudowania bariery. Im bliżej jesteś źródła hałasu, tym mniejszy będzie hałas. Na przykład, spróbuj utrzymać barierę na wysokiej stronie drogi zamiast niskiej.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, staraj się utrzymać barierę tak szczelną, jak to tylko możliwe. Użycie bariery z płyty wiórowej lub Perspexu załatwi sprawę. Użycie materiału takiego jak cegła lub stal pozwoli uzyskać barierę akustyczną, która jest bardziej trwała i dźwiękoszczelna.

Najlepszym sposobem, aby przejść o tym jest skonsultować się z wykonawcą. Dobry wykonawca może pomóc wybrać najlepszy materiał i zapewnić, że jest prawidłowo zainstalowany. To sprawi, że wszystkie różnice w świecie między dobrą barierą i złym. Dobry wykonawca może również zaoferować szereg usług, takich jak doradztwo w zakresie najlepszych zakładów i zapewnienie dodatkowych środków bezpieczeństwa, aby utrzymać sąsiadów szczęśliwy.

Najlepszym sposobem na wybranie najlepszego materiału na barierę jest przyjrzenie się poziomowi hałasu i otoczeniu. Jeśli mieszkasz w wieżowcu, rozważ zainstalowanie wyższej bariery. Z drugiej strony, jeśli jesteś na niskiej stronie drogi, niższa bariera może być w porządku. Dobry wykonawca może również zasugerować najlepszą lokalizację dla samej bariery. Najlepszym miejscem do znalezienia wykonawcy jest Twój ulubiony zasób online. Korzystanie z witryny takiej jak Yelp lub Citysearch pomoże Ci znaleźć dobrego wykonawcę do pracy. Aby pomóc Ci wybrać najlepszy materiał, zapytaj swojego wykonawcę, czy ma jakieś doświadczenie w stawianiu bariery dźwiękowej. Jeśli nie, pamiętaj, aby zadać wiele pytań, aby upewnić się, że otrzymasz najlepsze wyniki. To dobry pomysł, aby zachować listę potencjalnych wykonawców w telefonie, aby nie przegapić bitu.

Acoustifence to opatentowana, wysoce skuteczna, a jednocześnie prosta w montażu zewnętrzna bariera akustyczna.

Posiadanie zewnętrznej bariery akustycznej może pomóc zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem, które występuje z placów budowy i innych źródeł hałasu. Jest to szczególnie prawdziwe w miastach, gdzie poziom hałasu może mieć negatywny wpływ na firmy i innych mieszkańców.

Na szczęście istnieje łatwe i niedrogie rozwiązanie pozwalające na redukcję hałasu. AcoustiFence to zewnętrzna membrana ogrodzeniowa do izolacji akustycznej, której skuteczność została potwierdzona w wielu wymagających zastosowaniach. Materiał przekształca fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości w energię tarcia wewnętrznego. Jest odporny na promieniowanie UV i pleśń oraz w 100% nadaje się do recyklingu.

Acoustifence jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i stylów. Można je montować na ogrodzeniach akustycznych, ścianach kolczastych lub konstrukcjach ramowych z rur. Może być również zainstalowany w pionie lub stać samodzielnie. Oprócz walorów estetycznych, jest to skuteczna obrona przed hałasem zewnętrznym.

W przypadku placu budowy najczęstszym źródłem hałasu są silniki Diesla, koparki, kompresory i młoty pneumatyczne. To sprawia, że w miastach niezbędne są bariery ograniczające hałas. Acoustifence udowodniło swoją skuteczność w wymagających zastosowaniach, w tym na placach budowy, w zakładach przetwarzania odpadów na energię oraz na morskich platformach wiertniczych.

Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych przyznał firmie Acoustiblok patent na system Acoustifence. Patent ten obejmuje okres 20 lat i jest świadectwem wiodącej pozycji firmy Acoustiblok w dziedzinie ochrony przed hałasem.

Materiał ten został przetestowany pod kątem redukcji dźwięku aż o 85%. Jest również niezwykle odporny na pleśń i wodę, co czyni go dobrym wyborem do tłumienia hałasu. AcoustiFence może być malowany, aby wtopić się w otoczenie i chronić przed promieniami UV.

Ogrodzenie akustyczne ma wiele zastosowań, w tym redukcję hałasu wokół bud, zewnętrznych boisk sportowych, torów kolejowych i wokół hałasu maszyn. Jest to również rozwiązanie estetyczne, tańsze od ścian betonowych, murowanych czy ogrodzeń akustycznych.

AcoustiFence to proste, opatentowane, skuteczne i niedrogie rozwiązanie problemu zanieczyszczenia hałasem na zewnątrz. Można go łatwo zainstalować na ogrodzeniach, rusztowaniach, ścianach kolczastych i konstrukcjach ramowych z rur. Dzięki udowodnionej skuteczności w wielu wymagających zastosowaniach, łatwo jest dostrzec, dlaczego coraz więcej firm instaluje Acoustifence.

Alternatywy dla ogrodzeń akustycznych

Niezależnie od tego, czy szukasz ogrodzenia akustycznego w ogrodzeniu akustycznym dla firmy, domu lub placu budowy, istnieje wiele opcji. Jednak jakość Twojego ogrodzenia może być dużym czynnikiem w redukcji hałasu. Możesz również posadzić drzewa i krzewy przed swoim ogrodzeniem, aby pochłonąć hałas. Możesz również zainstalować koc akustyczny, aby zablokować hałas.

Dla tańszej alternatywy, można użyć masowo załadowany winylu. Ten rodzaj ogrodzenia jest trwały i oceniony jako pochłaniający zarówno dźwięk, jak i hałas. Możesz zainstalować go na ogrodzeniu akustycznym lub ogrodzeniu akustycznym. Możesz zszyć winyl do ramy ogrodzenia lub użyć go do wypełnienia szczelin. Masowo ładowany winyl może być używany zarówno w zastosowaniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Jest niedrogi i łatwy w instalacji.

Inną opcją dla ogrodzenia akustycznego w ogrodzeniu akustycznym jest instalacja membrany akustycznej. Profesjonalnej klasy membrana akustyczna może być zainstalowana nad istniejącym ogrodzeniem, aby zapewnić dodatkową redukcję hałasu. Można ją również dodać do nowego ogrodzenia.

Jeśli masz ruchliwą drogę w pobliżu swojego domu lub firmy, możesz chcieć zainstalować ogrodzenie, które zmniejsza hałas. Może to pomóc Ci zrelaksować się w bardziej spokojnym otoczeniu. Ale może to być również kosztowny projekt. Powinieneś również wziąć pod uwagę pogodę. Niektóre rozwiązania mogą być problematyczne z wnikaniem wilgoci.

Przy wyborze ogrodzenia akustycznego ważna jest jego długość. Powinna ona wynosić co najmniej czterokrotność odległości od źródła hałasu do odbiornika. Jeśli ogrodzenie nie sięga ziemi, dźwięk z przejeżdżających samochodów może się od niej odbić i wrócić do domu.

Wysokość ogrodzenia ma również wpływ na redukcję hałasu. Wyższe ogrodzenia są bardziej skuteczne w blokowaniu hałasu drogowego. Możesz również zasadzić wiecznie zielone krzewy i drzewa wokół swojego ogrodzenia, aby pochłonąć hałas. Możesz również wypełnić luki w ogrodzeniu masą obciążonego winylu.

Standardowe ogrodzenie niezmiennie będzie miało luki w nim. Jeśli planujesz zbudować ogrodzenie akustyczne, będziesz musiał zainstalować system blokad, aby upewnić się, że dźwięk nie przechodzi przez słabe punkty.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ogrodzenia dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.